2008-05-29

Podobno mamy wyjść z garażu...

Piszę o tym konkursie (za sprawą innego zaspanego), bo zawsze popieram inicjatywy promujące wynalazców - chałupników(a nareszcie mam gdzie), których geniusz często jest niedoceniany. To świetna okazja na rynku internetowym dla drobnych graczy, których nie stać z braku funduszy na przykład, na drogą kampanię reklamową start-up'u. A kto wie, być może gdzieś w czeluściach sieci cichutko piszczy portalik-perełka. Najczęściej są to klony istniejących już portali, ale w końcu nasza-klasa też nie byłą pierwszą nasząklasą. Każdy ma szansę :)

Jeśli chodzi o stronę startups.pl to bywam na niej od czasu do czasu i widzę, że sieć pod tym względem nie stoi w miejscu. Pomysłów jest sporo, jedne bardziej drugie mniej trafione, ale na pewno na tym rynku nie ma stagnacji. Tyle, że są to często serwisy - widma. Nikt o nich nie wie, to i nikt się nie zapisuje. A szkoda. Osobiście bardzo spodobały mi się wyszukiwarki mp3 do słuchania on-line, np: www.katalogmp3.eu czy portale turystyczne np. www.polskieszlaki.pl lub informujące o wydarzeniach kulturalnych np. www.pora.pl Może nie są idealne ale na pewno drzemie w nich potencjał, a o to przecież chodzi.

Na stronie konkursu napisano, że wczoraj minął termin zgłoszeń a dziś ma być opublikowana lista zgłoszonych przedsięwzięć.

Lista :O wynikach konkursu oczywiście też poinformuję w swoim czasie. Nie mogę sie doczekać!

Przy okazji nasuwa mi się jedno pytanie - po co tworzyć od nowa coś co już dawno w sieci jest? Ano z tego samego powodu, z którego powstaje nowy batonik, czy nowy model samochodu. Ludzie lubią nowości - to raz. Ludzie lubią wiedzieć, że coś jest lepsze od innych - to dwa. Konkurencja zawsze sprzyja poprawie jakości produktów - to trzy. Te zasady powinny sprawdzić się i w internecie. Czy aby na pewno u nas, w Polsce, gdzie króluje monopol neostradowy mimo "teoretycznej" sporej konkurencji? O tym dowiemy się niebawem...

Brak komentarzy: