2008-08-31

Blog Day 2008 - Fristajl

Nie podobał mi się Blog Day zeszłoroczny i syndrom łańcuszka. Sam pomysł obchodzenia Dnia Blogera - już o niebo bardziej. Zatem postanowiłam zaszczepić fristajlowe zasady GTWB na grunt ogólnoświatowy i opisać blogi naukowo podobne z mojego czytnika rss. Dlaczego akurat te? Ponieważ nie czuję się z nimi emocjonalnie związana, a jednak w miły dla mnie sposób poszerzają moją wiedzę. Będzie ich siedem nie pięć. Nie mogąc wybrać pięciu nie wybrałam. Rezygnuję także z powiadamiania pięciu osób kończąc ogniwo łańcuszek na jednym oczku. Z góry przepraszam wszelkich innych blogerów, którzy nie znaleźli się w zestawieniu. Jest ich zbyt wielu, dlatego ograniczyłam się do wąskiej kategorii, chyba mniej znanej w sieci.

Nie przedłużając oto szczęśliwa siódemka (alfabetycznie).

1. Archeowieści
Nowości, plotki i inne zdobycze archeologii w przystępnej formie dla laika. Tak przedstawianą historię aż chce się poznawać. Myślę, że każdy kojarzy ten blog. Ma te swoją kopię na bloxie.

2. Ekoblogia
Blog a może serwis poświęcony ekologicznym nowinkom i gadżetom. Niby zielony, ale z przymrużeniem oka. Często zamieszcza też "przedruki" z zagranicznych serwisów. O tyle wygodne dla mnie, że moja znajomość języków obcych jest gorzej niż żadna.

3. Będąc młodym fizykiem...
Dyskusja otwarta ze światem nauki. w podpisie widnieje: " Nonsensy z nauki polskiej i zagranicznej". I tym jest istocie. Można współpracować.

4. Mikroby
Czyli co piszczy w świecie bakcyli i zarazów.

5. Neurotyk
Ciekawie opisane zjawiska z człowiekiem w tle. Dobrze się czyta, gorzej opisuje o czym jest :)

6. O obrotach sfer niebieskich
Trochę astronomii, dla zaawansowanych. Za to są piękne zdjęcia galaktyk.

7. Psychika
Niedawno odkryty blog o schorzeniach psychicznych i nie tylko, opisanych w przystępny dla szaraka sposób. Jeśli jesteś uprzedzony(a) do wszelkich zboczeń i wariactw - to dobre miejsce by się z owych oporów wyleczyć.


Ups - miałam dodać link do Blogdeja. Łoto łon:Blogday

3 komentarze:

rysielec pisze...

dzięki za Psychikę, świetny blog :)

Teloch pisze...

Dzięki za wyróżnienie ;) Też mam problemy z opisaniem o czym dokładnie pisze - na pewno wrzucam wszystko co ciekawe a co tyczy się mózgu, bo kocham neurony ;) ale sama nauka o człowieku jest arcyinteresująca - więc może ze mnie po prostu taki humanista? :)

Fajnie, że w Polsce rośnie takie stadko naukowych blogów ;)

lavinka pisze...

Pewnie że fajnie. Niszowy temat, jak i muzyka ale mam nadzieję ze się rozwinie :)